„Uważam, znając aparat analityczny Ministerstwa Finansów i ich ogląd gospodarczy, że to, co usłyszeliśmy od wicepremiera Morawieckiego, może się zrealizować” – powiedział Bohdan Wyżnikiewicz, komentując zapowiedź możliwości zmniejszenia deficytu budżetowego.
Resort finansów poinformował w środę, że nadwyżka budżetu państwa po sierpniu wyniosła 4,9 mld złotych.
„Pamiętam lata, kiedy deficyt w ciągu roku był większy, a potem go odrabiano. (…) Teraz mamy odwrócenie sytuacji. Mamy najpierw nadwyżkę, a z tego, co mówił wicepremier wynika, że wraz ze zbliżaniem się końca roku ta nadwyżka przejdzie w deficyt, który będzie niższy niż zakładała to ustawa budżetowa. To jest na pewno ciekawy problem, że mamy sytuację odwrotną” – powiedział Wyżnikiewicz.
„Niewątpliwie jednym ze źródeł lepszego wyniku, o którym mówił wicepremier Morawiecki, jest wpłata z zysku Narodowego Banku Polskiego (blisko 9 mld zł – PAP). A drugie to niewątpliwie dobra sytuacja makroekonomiczna i gospodarcza” – dodał.


![Andrij Sadowy: Głupstwo przeciwko przyszłości. Jarosław Kaczyński: [Sadowy] to oczywisty banderowiec! Spór o pamięć i polityczną moralność w świetle oszukania polskiej firmy.](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FAndrij-Sadowy-nazi-gest-.png&w=3840&q=75)

