Teraz na antenie:
Radio Wnet
Gospodarka

1 kwietnia wchodzi w życie nowa ustawa hazardowa. Budżet państwa ma na niej zyskać ponad 15 mld zł w ciągu 10 lat

Rada Nadzorcza Totalizatora Sportowego wybrała na prezesa spółki Olgierda Cieślika. Od kandydata na prezesa była wymagana m.in. znajomość sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych.
1 kwietnia wchodzi w życie nowa ustawa hazardowa. Budżet państwa ma na niej zyskać ponad 15 mld zł w ciągu 10 lat

Fot. Commons.wikimedia.org/Aleszwe

Szef rady nadzorczej Totalizatora, Piotr Kwiecień, poinformował, że nowy prezes  obejmie funkcję od poniedziałku 20 marca.

Rada nadzorcza Totalizatora prowadziła konkurs na prezesa firmy od lutego, kiedy to rezygnację z funkcji prezesa złożył Łukasz Łazarewicz. Kierował spółką przez 10 miesięcy.

Zgodnie z ogłoszeniem rady nadzorczej, od kandydata na nowego prezesa wymagana była m.in. znajomość sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych.

1 kwietnia br. w życie wchodzi nowa ustawa hazardowa. Resort finansów zapewnia, że dzięki niej budżet państwa zyska ponad 15 mld zł w ciągu 10 lat.

Szekspir pod gwiazdami

Wiceminister finansów Wiesław Janczyk zapowiedział w czwartek dziennikarzom, że po 1 kwietnia wszystkie funkcjonujące poza kasynami automaty do gry (tzw. jednoręcy bandyci) staną się nielegalne. Totalizator Sportowy ma być jedynym uprawnionym właścicielem automatów.

Również Totalizator będzie jako jedyny mógł oferować gry w Internecie. – Tego do tej pory nie było – mówił w czwartek Janczyk.

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest spółką Skarbu Państwa z ograniczoną odpowiedzialnością i działa od ponad 60 lat na rynku loteryjnym.

PAP/lk

Szekspir pod gwiazdami

Przeczytaj więcej

Kongres Fundacji SET „Polska ambitna. Jak wzmacniać państwo w niestabilnym świecie?
Kongres Fundacji SET „Polska ambitna. Jak wzmacniać państwo w niestabilnym świecie?
Marcin Horała o dymisji Macieja Laska. „Ta dymisja od dawna się należała”
Marcin Horała o dymisji Macieja Laska. „Ta dymisja od dawna się należała”
Susza. Sawicki alarmuje ws. polskiej wsi: „Za 20 lat będziemy pustynią”
Susza. Sawicki alarmuje ws. polskiej wsi: „Za 20 lat będziemy pustynią”