– Centrum Eksperckie Kontrwywiadu NATO uzyskało akredytację, jest już pełnoprawnym ośrodkiem NATO – powiedział w poniedziałek szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek.
– Centrum powstało, Centrum będzie działało, Centrum będzie wskazywało nowe kierunki działania służb specjalnych w naszym regionie i dzięki śmiałym, odważnym decyzjom Ministerstwa Obrony możemy poszczycić się takim ośrodkiem na arenie międzynarodowej – powiedział Bączek na konferencji prasowej w MON. CEK NATO uzyskało akredytację Sojuszu Północnoatlantyckiego 22 lutego.
Pełnomocnik MON ds. CEK NATO Mariusz Marasek podkreślił, że instytucja powstała w rekordowo krótkim czasie w porównaniu z innymi centrami eksperckimi Sojuszu.
Jak mówił, budynek przy ul. Chałubińskiego w Warszawie, w którym mieściła się tymczasowa siedziba CEK NATO, nie spełniał wymogów technicznych, koniecznych do uzyskania certyfikacji, m.in. nie pozwalał na bezpieczną łączność niejawną. Nowa siedziba Centrum w Krakowie – mówił Marasek – zapewnia bezpieczeństwo przetwarzania informacji.[related id=”3256″ side=”left”]




