Od początku bieżącego roku obowiązują zmienione przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach. Zgodnie z nimi właściciel nieruchomości może samowolnie wyciąć drzewo na swojej posesji, bez względu na jego obwód, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Projekt ustawy został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS.
– Zostanie wniesiona poprawka do ustawy o wycince. Poprawka jest teraz opracowywana przez legislatorów. Nie cofnie możliwości wycinania drzew na prywatnych działkach, natomiast uniemożliwi wycinania całych zespołów drzew, tak aby nie było możliwości omijania prawa przy inwestycjach. Krótko mówiąc, ten błąd w ustawie zostanie skorygowany w najbliższych dniach – powiedział Jarosław Kaczyński.




