Teraz na antenie:
Radio Wnet
Gospodarka

Wiceprezes BGK: Na „Mieszkanie plus” zostało przeznaczone ponad 3,5 mld. złotych. Ta inwestycja ma być rentowna

- Jesteśmy podmiotem działającym na zasadach rynkowych. Środki zainwestowane muszą przynieść niewysoką stopę zwrotu – mówił Bartłomiej Pawlak, wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego.
Wiceprezes BGK: Na „Mieszkanie plus” zostało przeznaczone ponad 3,5 mld. złotych. Ta inwestycja ma być rentowna

Fot. Tomasz Mikołajczyk (Pixabay, domena publiczna)

– Jesteśmy podmiotem działającym na zasadach rynkowych. Środki zainwestowane muszą przynieść niewysoką stopę zwrotu – mówił Bartłomiej Pawlak, wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego.

Bank Gospodarstwa Krajowego przeznaczył pięć miliardów złotych na inwestycje w mieszkalnictwo i z te środki zostały przeznaczone między innymi na program „Mieszkanie plus”. Bartłomiej Pawlak zaznaczył, że program będzie mógł pozyskiwać inne środki.

– Z tych środków były realizowane inwestycje w ramach „starego portfela” i z tych środków część już została przeznaczona w ciągu ostatnich dwóch lat, w mieszkania pod wynajem, ale to jeszcze nie był program „Mieszkanie Plus” – tłumaczył Bartłomiej Pawlak.

Szekspir pod gwiazdami

Na obecny program pilotażowy zostało przeznaczone 250 mln., a gdy one zostaną wykorzystane, będzie można sięgnąć po pozostałe 3,5 mld. Złotych.

Ten program nie może zostać wliczony do długu publicznego, a więc działa na zasadach komercyjnych, ma przynosić zysk, ale w przeciwieństwie do deweloperów nie zakłada maksymalizacji zysków, tylko realizację planu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Przeczytaj więcej

Kongres Fundacji SET „Polska ambitna. Jak wzmacniać państwo w niestabilnym świecie?
Kongres Fundacji SET „Polska ambitna. Jak wzmacniać państwo w niestabilnym świecie?
Marcin Horała o dymisji Macieja Laska. „Ta dymisja od dawna się należała”
Marcin Horała o dymisji Macieja Laska. „Ta dymisja od dawna się należała”
Susza. Sawicki alarmuje ws. polskiej wsi: „Za 20 lat będziemy pustynią”
Susza. Sawicki alarmuje ws. polskiej wsi: „Za 20 lat będziemy pustynią”