– Jesteśmy podmiotem działającym na zasadach rynkowych. Środki zainwestowane muszą przynieść niewysoką stopę zwrotu – mówił Bartłomiej Pawlak, wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego.
Bank Gospodarstwa Krajowego przeznaczył pięć miliardów złotych na inwestycje w mieszkalnictwo i z te środki zostały przeznaczone między innymi na program „Mieszkanie plus”. Bartłomiej Pawlak zaznaczył, że program będzie mógł pozyskiwać inne środki.
– Z tych środków były realizowane inwestycje w ramach „starego portfela” i z tych środków część już została przeznaczona w ciągu ostatnich dwóch lat, w mieszkania pod wynajem, ale to jeszcze nie był program „Mieszkanie Plus” – tłumaczył Bartłomiej Pawlak.




