Dotychczasowe skutki orkanu „Barbara”, który znajduje się nad Polską są przerażające. Jak informuje „Gazeta Wrocławska”, 102 tysiące gospodarstw domowych jest bez prądu. Od poniedziałku do wtorku straż pożarna musiała interweniować 1100 razy.
– Strażacy wyjeżdżali 1,1 tys. razy do usuwania skutków silnych wichur. Najwięcej takich zdarzeń zanotowano w województwie zachodniopomorskim, tam strażacy wyjeżdżali prawie 300 razy. Dużo zdarzeń miało miejsce na Kujawach i Pomorzu – dla „Gazety Wrocławskiej” powiedział rzecznik komendanta głównego straży pożarnej Paweł Frątczak.
Awarie usuwane są na bieżąco. Straż pożarna cały czas otrzymuje zgłoszenia, które dotyczą głównie połamanych gałęzi. Ponadto wiatr uszkodził kilka dachów oraz samochodów.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało we wtorek, że skutkami orkanu „Barbara” jest brak prądu w tysiącach gospodarstw domowych. Według danych RCB bez elektryczności pozostaje około 102 tysiące odbiorców – najwięcej w województwie zachodniopomorskim (36,5 tysięcy) oraz na Mazowszu (ok. 33 tysięcy).




