Zdaniem Pawła Kukiza PiS zachowuje się bardzo podobnie do Platformy Obywatelskiej. W rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim stwierdził, że część zmian jest wprowadzana dobrze, ale towarzyszą temu zachowania obrzydliwe rodem z systemu postkomunistycznego.
– Odepchnięci od władzy organizują burdy, pani premier jedzie propagandą sukcesu, a pan prezes chce w sposób nakazowo-rozdzielczy stworzyć system dwupartyjny. To wszystko jest z pogranicza schizofrenii. Mówię całkowicie poważnie, to wygląda dramatycznie – wyjaśniał poseł Paweł Kukiz.
Stwierdził również, że już jakiś czas temu przewidział taki wymiar konfliktu, który jak tłumaczy, jest spowodowany nagonką medialno-polityczną: – Jeżeli nie zrobimy porządku, to w ciągu kilku lat lub kilku miesięcy będziemy mieli w Polsce rzeźnię – przestrzegał.




