– W tej chwili w Warszawie mamy stan wyjątkowy. Blisko od 11 lat, jak rządzi pani prezydent Gronkiewicz-Waltz skala złodziejstwa jest porażająca – w Poranku Wnet mówił radny Warszawy Oskar Hejka
Na najbliższych obradach rządu zostanie poruszony temat ustawy pozwalającej na powstanie komisji ds. reprywatyzacji: – Bez tej ustawy, trudno będzie poradzić sobie z dziką reprywatyzacją, która hula po Warszawie od dobrych paru lat – mówił radny PiS.
Przypomniał również, że zgodnie z zapowiedzią Hanny Gronkiewicz-Waltz, w radzie Warszawy miała powstać komisja, która badałaby sprawy reprywatyzacji. Jednak PO pomimo większości nie dało rady jej przegłosować. To nie była jedyna niespełniona zapowiedź pani prezydent:
– Zapowiedzi pani prezydent były takie, że wstrzymuje procesy reprywatyzacji. […] Na jedną z moich interpelacji, pan wiceprezydent Pal odpowiedział mi wprost: Pani prezydent nie ma możliwości prawnych, wstrzymania procesu reprywatyzacji – stąd pyta publicznie, dlaczego pani prezydent to zapowiadała, wiedząc, że nie może tego zrobić.
Inna interpelacja dotyczyła ilości odszkodowań osobom, które rościły sobie zwrot nieruchomości w Warszawie. Podpierając się na doniesieniach medialnych o możliwość uzyskania kolejnego odszkodowania przez panią Marzenę K., stwierdził: – Jeżeli byśmy podliczyli co już dostała i co ma dostać, to pani Marzena K. zbliża się do stu milionów złotych.
Drugim rozmówcą był Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy
Posłuchaj całego Poranka Wnet
WJB





