Goście audycji:
Kpt. ż. w. Wiesław Piotrzkowski – dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni;
Kpt. ż. w.Wojciech Żurawski – zastępca dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni ds. delegatury w Elblągu;
Marek Pruszak – przewodniczący Rady Miasta w Elblągu;
Jerzy Wilk – poseł PiS, były prezydent Elbląga;
Jan Bogatko – korespondent Radia Wnet z Niemiec;
Marcin Roszkowski – prezes Instytutu Jagiellońskiego, ekonomista;
Małgorzata Wrońska – burmistrz Fromborka;
Andrzej Lemanowicz – burmistrz Tolkmicka;
Arkadiusz Zgliński – dyrektor zarządu portu w Elblągu;
Krzysztof Romaniuk – komentator wyścigów konnych.
Prowadzący: Aleksander Wierzejski
Realizator: Andrzej Gumbrycht
Wydawca: Jan Brewczyński
Wydawca techniczny: Konrad Tomaszewski
Część pierwsza:
Kpt. ż. w.Wojciech Żurawski o żegludze turystycznej oraz handlowej w Elblągu. Mówił również o skutkach ostatnie wichury na Pomorzu.
Jerzy Wilk o Ruchu Kontroli Wyborów oraz przyszłorocznych wyborów samorządowych. Mówił także o stacjonujących w Elblągu żołnierzy wojsk NATO. Poseł PiS stwierdził, że ich pobyt przyczyni się do rozwoju gospodarczego nadmorskiego miasta. Ponadto powiedział, iż Elbląg będzie dążył do tego, aby zostać czwartym największym portem w Polsce.
Część druga:
Marek Pruszak o wpływie programu „Rodzina 500+” na powiększenie się budżetu elbląskich rodzin. Przewodniczący Rady Miasta zaopiniował również inne programy Prawa i Sprawiedliwości, takie jak „Mieszkanie+”. Mówił także o rozwoju gospodarczym miasta.
Arkadiusz Zgliński o imporcie węgla z Rosji do Polski.
Krzysztof Romaniuk opowiedział o najbliższych gonitwach konnych na warszawskim Torze Służewiec.
Część trzecia:
Serwis informacyjny Radia Warszawa.
Część czwarta:
Jan Bogatko przedstawił najnowsze artykuły w niemieckiej w prasie. Jeden z nich krytycznie odniósł się do relacji władz Unii Europejskiej z państwami Europy Wschodniej, przynależącymi do Wspólnoty.
Kpt. ż. w. Wiesław Piotrzkowski powiedział o znaczeniu portu morskiego w Elblągu, który wpływa na rozwój wielu gałęzi gospodarki pomorskiej miejscowości.
Część piąta:
Marcin Roszkowski o projekcie przekopu Mierzei Wiślanej, który w jego przekonaniu jest trafną koncepcją. Ponadto ocenił politykę kupowania gazu LNG ze Stanów Zjednoczonych.
Małgorzata Wrońska oraz Andrzej Lemanowicz mówili o współpracy Fromborka i Tolkmicka i nadziejach związanych z inwestycją, jaką jest przekop Mierzei Wiślanej. Wspomnieli także o emigracji zarobkowej mieszkańców tych dwóch pomorskich miejscowości.
Posłuchaj całego Poranka Wnet:
Codzienne pasmo Radia Wnet, w którym polityka spotyka się z publicystyką. O 8:10 emitowany jest Wywiad Wnet – rozmowa z udziałem polityków oraz najważniejszych uczestników życia publicznego. Audycję tworzą rozmowy z gośćmi, komentarze ekspertów i korespondencje zagraniczne. Stałymi punktami programu są m.in. „Studio za Nysą” Jana Bogatki oraz „Kronika Paryska” Piotra Witta.

Marco Rubio stanowczo odrzucił rosyjskie twierdzenia o rzekomych ustaleniach zawartych podczas spotkania Donalda Trumpa z Władimirem Putinem w Anchorage. Jak...

Afera wokół Szpitala Południowego staje się jednym z najgorętszych tematów politycznych ostatnich dni. Wojciech Machulski, rzecznik Konfederacji, przekonuje,...

Światowe wydatki na zbrojenia biją rekordy, eksperci cytują Clausewitza, a w tle wojennej gorączki dochodzi do przełomowych decyzji dyplomatycznych. Piotr Wi...

Polską opinią publiczną wstrząsnęła sprawa 28-letniego lekarza, który w jednym ze stołecznych szpitali zarobił astronomiczne 1,6 miliona złotych. Doradca pre...