Michał Gramatyka, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji i polityk Polski 2050, był gościem Radia Wnet. Rozmowa rozpoczęła się od napięć w koalicji rządzącej i wypowiedzi Jana Szyszki (Polska 2050), który w rozmowie z Interią Biznes stwierdził, że Polska 2050 „nie jest niczyją przybudówką” oraz wykluczył wspólną listę z Koalicją Obywatelską.
Polska 2050 i wspólne listy
Gramatyka nie chciał przesądzać, w jakiej formule ugrupowania koalicyjne wystartują w kolejnych wyborach parlamentarnych. Przekonywał, że na takie deklaracje jest za wcześnie, ponieważ do wyborów pozostało jeszcze około półtora roku.
– Mówienie o tym, kto z kim, na jakiej liście pójdzie dzisiaj, kiedy jest półtora roku do wyborów, to jest niepotrzebne podgrzewanie emocji – mówił.
Jak dodał, Polska 2050 powinna koncentrować się na pracy w rządzie i realizowaniu wspólnego programu koalicji.




![Andrij Sadowy: Głupstwo przeciwko przyszłości. Jarosław Kaczyński: [Sadowy] to oczywisty banderowiec! Spór o pamięć i polityczną moralność w świetle oszukania polskiej firmy.](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FAndrij-Sadowy-nazi-gest-.png&w=3840&q=75)