Czechy postawiły na konkurencję
Karol Trammer podkreśla, że sukces czeskich prywatnych przewoźników był efektem świadomej decyzji politycznej. Kilkanaście lat temu rząd w Pradze zdecydował się ograniczyć monopol państwowego przewoźnika České dráhy i dopuścić konkurencję na najważniejszych trasach.
– Mniej więcej w latach 2009–2010 podjęto decyzje, które były otwarciem szerokim dla konkurencji, dla tamtejszego państwowego przewoźnika České dráhy – mówi.
Jak przypomina, właśnie wtedy pojawili się prywatni przewoźnicy, tacy jak RegioJet i Leo Express.
– I tak powstali dwaj przewoźnicy kolejowi czescy prywatni, RegioJet i Leo Express – podkreśla.




