Teraz na antenie:
Radio Wnet
Gospodarka

Prezydent skierował do Senatu RP wniosek o przeprowadzenie referendum ws. Zielonego Ładu

W czwartek 7 maja Prezydent RP Karol Nawrocki opublikował w mediach oświadczenie o podjętych przez niego działaniach ws. Zielonego Ładu. Skierował on do Senatu RP wniosek o przeprowadzenie referendum zawierające wyłącznie jedno pytanie.
Prezydent skierował do Senatu RP wniosek o przeprowadzenie referendum ws. Zielonego Ładu

Prezydent Karol Nawrocki, fot. Przemysław Keler/KPRP

Szekspir pod gwiazdami

Motyw działania Prezydenta

Wniosek jest skutkiem podpisanego porozumienia między ówczesnym obywatelskim kandydatem na prezydenta i NSZZ „Solidarność”- 13 lutego 2025 r. w sali BHP w Stoczni Gdańskiej, Karol Nawrocki zobowiązał się do podjęcia działań hamujących negatywne skutki wynikające z wdrożenia Zielonego Ładu. Już wtedy zapowiedział, że złoży do Senatu RP wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie przekształcenia obowiązujących rozwiązań.

Podjęte działania

Podjąłem decyzję o skierowaniu wniosku do Senatu o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum (…) w sprawie konsekwencji Zielonego Ładu (…) – przekazał w oświadczeniu Prezydent.

Karol Nawrocki podkreślił, w ważnych sprawach głos powinien należeć do narodu.

Szekspir pod gwiazdami

Jedyne pytanie referendum

Czy jest Pan/Pani za realizacją unijnej polityki klimatycznej, która doprowadziła do wzrostu kosztów życia obywateli, cen energii i prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej?

Przeczytaj więcej

Kongres Fundacji SET „Polska ambitna. Jak wzmacniać państwo w niestabilnym świecie?
Kongres Fundacji SET „Polska ambitna. Jak wzmacniać państwo w niestabilnym świecie?
Marcin Horała o dymisji Macieja Laska. „Ta dymisja od dawna się należała”
Marcin Horała o dymisji Macieja Laska. „Ta dymisja od dawna się należała”
Susza. Sawicki alarmuje ws. polskiej wsi: „Za 20 lat będziemy pustynią”
Susza. Sawicki alarmuje ws. polskiej wsi: „Za 20 lat będziemy pustynią”