Prezydent RP Karol Nawrocki powołał 12 marca 2026 r. Radę Bezpieczeństwa i Obronności. W jej skład weszło 30 osób, w tym wielu przedstawicieli organów ścigania i służb specjalnych. Wśród nich znalazł się prokurator Jerzy Ziarkiewicz.
Jak wskazano w komunikacie prasowym, „do zadań Rady należy m.in. przygotowywanie opinii i ekspertyz dla Prezydenta RP, wskazywanie zagrożenia dla interesów Rzeczypospolitej Polskiej w obszarze bezpieczeństwa i obronności, a także przegląd i analiza rozwiązań legislacyjnych dotyczących spraw bezpieczeństwa i obronności”.
Etatowy wróg „bodnarowców” i „żurkowców”
Jerzy Ziarkiewicz to jeden z bardziej znanych prokuratorów. Prowadził osobiście wiele spraw, które ogniskowały uwagę opinii publicznej, jak np. śledztwo w sprawie Polnordu czy rakiety w Przewodowie. Jest także weteranem represyjnych „dyscyplinarek” i postępowań karnych, wszczynanych przez „bodnarowców” i „żurkowców” względem „ziobrystów”. Jeden z najbardziej znanych zarzutów wobec niego dotyczy tzw. garażu Ziarkiewicza. Prokurator miał rzekomo nielegalnie przechowywać w tym pomieszczeniu akta.
Ostatnio Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym nie przedłużył okresu zawieszenia Jerzego Ziarkiewicza. Prokuratorzy – bo sąd ten to organ prokuratorski – stwierdzili, że w sprawie dyscyplinarnej Ziarkiewicza nic się nie dzieje.

![[NEWS WNET] Znamy uzasadnienie wyroku NSA z 15 kwietnia ws. Cenckiewicza! Skala kompromitacji Tuska jest ogromna](https://panel.wnet.fm/wp-content/uploads/2025/12/NSA-1200x900.png)


