W tym tygodniu odbyła się kolejna rozprawa w sprawie Funduszu Sprawiedliwości, na której wyjaśnienia składała Urszula Dubejko, była Dyrektor Funduszu Sprawiedliwości. Prokuratura Krajowa oskarża byłą urzędniczkę m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i niedopełnienie obowiązków.
Zgoda Urszuli Dubejko
W Poranku Wnet obrońca Urszuli Dubejko Krzysztof Wąsowski wskazuje na absurdalność zarzutów. Opisuje wydarzenia z sali sądowej, gdzie Dubejko ostro zaatakowała wersję prokuratury.
– Dostała zarzut niedopełnienia obowiązków jako Dyrektor Funduszu Sprawiedliwości, ponieważ miała nie udzielić pisemnej zgody na wniosek ówczesnego Dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, który prosił o zgodę na zdjęcie logo Funduszu Sprawiedliwości na materiałach pewnego funduszu, który otrzymał pieniądze z FS – wyjaśnia mec. Wąsowski.

W środę rusza proces przeciwko ks. Michałowi Olszewskiemu i 5 byłym urzędnikom Ministerstwa Sprawiedliwości. Dzięki wybi…
Chodziło o sytuację, w której fundusz, będący beneficjentem wsparcia z Funduszu Sprawiedliwości miał się reklamować m.in. w Polskiej Agencji Prasowej, która z kolei ma zakaz reklamowania innych podmiotów.






