Teraz na antenie:
Radio Wnet
Gospodarka

Polska na szczycie G20. Padają deklaracje o dołączeniu do grupy

W czwartek rozpoczęło się pierwsze spotkanie G20 z udziałem polskiej delegacji rządowej. Obrady odbywają się w Miami i Waszyngtonie.
Polska na szczycie G20. Padają deklaracje o dołączeniu do grupy

Polska delegacja na szczycie G20 w Waszyngtonie, fot. X/Andrzej Domański

Grupa G20 ma na celu napędzanie wzrostu gospodarczego, wspieranie innowacji i wzmacnianie partnerstwa. Sukcesywny rozwój polskiej gospodarki jest coraz bardziej zauważalny na świecie i w tym roku państwo zostało zaproszone na spotkanie grupy w Waszyngtonie.

Wezmą w nim udział Andrzej Domański (minister finansów i gospodarki) i Adam Glapiński (prezes Narodowego Banku Polskiego). Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, tematem rozmów będą priorytetowe kwestie finansowe, m.in.: bariery dla wzrostu gospodarczego i reform, globalne nierówności ekonomiczne oraz edukacja.

Rada Polityki Pieniężnej: stopy procentowe bez zmian
Rada Polityki Pieniężnej: stopy procentowe bez zmian

RPP na posiedzeniu odbywającym się w dniach 8-9 kwietnia br. podjęła decyzję o utrzymaniu stóp procentowych NBP na niezm…

Według oficjalnych źródeł rządowych, od 1997 r. realne PKB kraju wzrosło o 176%, przekraczając bilion dolarów.

Szekspir pod gwiazdami

Przeczytaj więcej

Wspólne działania dla bezpieczeństwa. Polskie Elektrownie Jądrowe i powiat wejherowski podpisały porozumienie drogowe
Wspólne działania dla bezpieczeństwa. Polskie Elektrownie Jądrowe i powiat wejherowski podpisały porozumienie drogowe
Przełom w projekcie Port Polska. Podpisano umowę na budowę fundamentów terminala CPK
Przełom w projekcie Port Polska. Podpisano umowę na budowę fundamentów terminala CPK
Kongres Fundacji SET „Polska ambitna. Jak wzmacniać państwo w niestabilnym świecie?
Kongres Fundacji SET „Polska ambitna. Jak wzmacniać państwo w niestabilnym świecie?