Od 1 kwietnia obowiązkowe stało się korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Jak podkreśla Adam Abramowicz, prezes Rady Przedsiębiorców, wielu przedsiębiorców wciąż nie wie, czym jest nowy system – ani jak z niego korzystać.
Gdyby dziś zrobić ankietę wśród przedsiębiorców, spora ich część nie wiedziałaby jeszcze, co to jest KSeF – mówi Abramowicz.

W rozmowie na antenie Radia Wnet Janusz Szewczak ocenił, że rząd mógł obniżyć ceny paliw wcześniej, ale zrobił to późno …
Miliony firm w nowym systemie
Choć początkowo mówiło się o 1,5 mln firm, w praktyce obowiązek obejmuje ponad 2 mln przedsiębiorców.
To nie tylko wystawianie faktur, ale też ich odbieranie. A wielu mikroprzedsiębiorców rozlicza się samodzielnie i po prostu nie ma wiedzy, co zrobić – podkreśla rozmówca.





