Ceny paliw spadły, ale – zdaniem Szewczaka – za późno
Janusz Szewczak ocenił na antenie Radia Wnet, że obniżenie cen paliw było możliwe już wcześniej. Jego zdaniem rząd zwlekał z decyzją mimo presji opinii publicznej i gotowych propozycji zgłaszanych przez opozycję. Dlatego obecne działania określił jako spóźnione i krótkotrwałe.
„Można było to zrobić już miesiąc temu, bez problemu”
– mówił Janusz Szewczak.
Były wiceprezes Orlenu zwracał uwagę, że obowiązujące rozwiązania mają charakter tymczasowy. W jego ocenie obniżka może poprawić nastroje przed świętami, ale nie daje odpowiedzi na to, co wydarzy się po połowie i końcu kwietnia, kiedy część mechanizmów wygaśnie.







