Iran „gra o wszystko”
Zdaniem prof. Tomasza Grossego Iran znajduje się w bardzo trudnej sytuacji w konflikcie z USA i Izraelem, dlatego stawia na eskalację napięcia i presję energetyczną.
Sytuacja Iranu jest bardzo trudna. Oni grają o wszystko, bo stawką jest zmiana reżimu
podkreśla ekspert.Jak dodaje, Teheran liczy, że presja gospodarcza i polityczna zmusi Waszyngton do ustępstw.
Rosnąca krytyka Komisji Europejskiej
W UE narasta krytyka działań przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, także w kontekście reakcji na kryzys energetyczny.





