William Anthony Colón Román, alias El Malo de Bronx, czyli po prostu Willie Colón zmarł w sobotę 21 lutego 2026. Wybitny muzyk i kompozytor, autor niezliczonych utworów oraz jedna z osób, dziki którym salsa na zawsze trafiła do kanonu światowej muzyki.
W dzisiejszym wydaniu República Latina razem z Markiem Świrkowiczem przedstawimy życie i twórczość El Varón de la Salsa. Opowiemy o tym, jak młody chłopak, syn portorykańskich emigrantów w Nowym Jorku wspiął się na wyżyny latynoskiej muzyki. Przedstawimy również jego niekiedy niełatwą współpracę z innymi artystami tego gatunku: Héctorem Lavoe, Celią Cruz, czy Rubénem Bladesem. Przede wszystkim zaś posłuchamy wspaniałej muzyki skomponowanej i wykonywanej przez Williego Colóna.
Na muzyczne wspomnienie o Willie Colónie zapraszamy już dziś o godz. 19H00!



