Zdaniem prezesa Fundacji Republikańskiej Polska pod rządami Donalda Tuska rezygnuje z aktywnej polityki zagranicznej, podporządkowując się osi Berlin-Paryż.
Niemcy: „ucieczka do przodu”
Marek Wróbel ocenia, że kanclerz Friedrich Merz próbuje odbudować przewagi Niemiec po załamaniu modelu opartego na tanich surowcach z Rosji i napięciach z administracją Donald Trumpa.
To ucieczka do przodu – budowanie Europy jako supermocarstwa, czyli w praktyce Niemiec jako lidera
mówi gość „Popołudnia Wnet”. Jego zdaniem Berlin chce być „hubem” łączącym dobre relacje z USA i Chinami.





