Spektakl reżyseruje Wojciech Piekarski, dla którego jest to reżyserski debiut, a na scenie spotykają się różne pokolenia aktorów.
Powrót do Mrożka – po 44 latach
Dla Wojciecha Piekarskiego „Tango” ma wymiar osobisty. Aktor i reżyser po raz drugi w życiu mierzy się z twórczością Mrożka – po raz pierwszy było to w 1982 roku w legendarnym spektaklu „Ambasador” w POSK-u.
To moja druga przygoda z Mrożkiem. Wracam do autora, który zawsze fascynował mnie swoją uniwersalnością i precyzją konstrukcji dramatu
Reżyser zapowiada inscenizację wierną tekstowi i jego znaczeniom, bez rewolucyjnych zabiegów formalnych.







