Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918 r. doktor Krzysztof Jabłonka przypomina o najważniejszych wydarzeniach tamtego czasu.
W Warszawie, po nocy niezwykle ożywionej, rozbrzmiewającej strzałami, turkotem szybko przejeżdżających samochodów wojskowych, nastał mglisty poranek. Ulice zaległ wkrótce gęsty tłum, podnieceni i wojowniczy przechodnie. Na miasto wyszły patrole wojska polskiego i milicję, natychmiast rozbrajające wszystkich napotkanych przechodzących żołnierzy niemieckich, oficerów, spieszących do pracy
– opowiada historyk na antenie Radia Wnet.




