Platforma Obywatelska przechodzi do historii. Podczas sobotniej konwencji w Warszawie premier i przewodniczący Donald Tusk ogłosił, że jego ugrupowanie od dziś nosi nazwę Koalicja Obywatelska.
Jak my się od dziś nazywamy? My się nazywamy Koalicja Obywatelska, bo jako Koalicja Obywatelska wygrywaliśmy już wybory. I wygramy następne. Niczego nie musimy wymyślać, żadnych sztuczek. Tylko prawda, tylko siła, tylko dobro
– mówił Tusk ze sceny konwencji.
Lider partii podkreślał, że nie chodzi o kosmetyczną zmianę szyldu, ale o zjednoczenie sił w obozie centrowo-liberalnym.




