W drugiej połowie września Prokurator Generalny Waldemar Żurek skierował do Sądu Najwyższego pisma, w których wezwał rzekomych „neosędziów” do powstrzymania się od orzekania.
Prokurator Generalny Waldemar Żurek, mając na uwadze negatywne skutki działalności Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego – w szczególności orzekanie przez składy niegwarantujące niezawisłego i bezstronnego sądu oraz rosnące obciążenia finansowe ponoszone przez społeczeństwo – wezwał osoby wykonujące czynności sędziowskie w tej Izbie do ich zaprzestania. Jednocześnie wskazał na możliwość dochodzenia przez Państwo Polskie zwrotu kwot wypłaconych tytułem zadośćuczynienia od osób, których działania doprowadziły do ich zasądzenia i wypłaty
– można było przeczytać w komunikacie prasowym na stronie Prokuratury Krajowej, odnoszącym się do IKNiSP.
Arogancka próba ingerencji władzy wykonawczej
We wtorek Prezes Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN Krzysztof Wiak skierował do Waldemara Żurka odpowiedź na jego wezwanie.



![Andrij Sadowy: Głupstwo przeciwko przyszłości. Jarosław Kaczyński: [Sadowy] to oczywisty banderowiec! Spór o pamięć i polityczną moralność w świetle oszukania polskiej firmy.](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F10%2FG4AxSMIW8AAahb5-scaled.jpeg&w=3840&q=75)
