Dzisiaj nie ma ludzi, ten rząd nie ma ludzi, którzy potrafią te pieniądze zarabiać. Za rządów Daniela Obajtka w Orlenie potrafiliśmy rok rocznie wpłacać do budżetu 60, 70 miliardów złotych podatków i opłat. Wypracowywaliśmy zyski roczne rzędu 20 miliardów czystego zysku
zauważa Janusz Szewczak w rozmowie z Łukaszem Jankowskim.
https://wnet.fm/2025/10/07/rekordowy-deficyt-budzetu-panstwa-drukarka-ministra-domanskiego-nie-dziala/
Zamach na NBP? Niemiecki publicysta podsuwa rządowi „pomysł” na podreperowanie sytuacji budżetu państwa
Niemcy są znani z tego, że od wieków wyciągali ręce po polską własność i po polskie złoto. Żyją jeszcze tacy, którzy pamiętają te wyrywane złote zęby również Polakom i Żydom, obywatelom polskim. To jedno. Drugie, że wydaje mi się, że Klaus Bachmann chyba pełni jednak jakąś jeszcze inną rolę, nie tylko, bym powiedział, łącznika z Berlinem, łącznik z Berlina, ale wydaje mi się, że jest kimś więcej, bo te jego rady są wprowadzane w życie przez polski rząd





