Łukasz Jankowski porusza temat wystąpienia Karola Nawrockiego podczas Zgromadzenia Narodowego. Polityk ocenia reakcje polityków koalicji rządzącej na orędzie nowego prezydenta:
Trzeba sobie to jasno powiedzieć – to wystąpienie było bardzo mocne i merytoryczne. Nie odbierałbym go jako konfrontacyjnego, bardziej jako sposób na twarde postawienie granic. […] Co do zachowania polityków polskiego rządu, widzieliśmy tą nerwowość, jak Donald Tusk ściskał pięść. Widać, że nie radził sobie emocjonalnie.
Nowo zaprzysiężony prezydent podczas swego orędzia zwrócił się do Donalda Tuska i jego współpracowników. Zapowiedział zwołanie Rady Gabinetowej. Jej posiedzenie ma nastąpić jeszcze w sierpniu. Czy ten zabieg może wywołać presję, a w konsekwencji zmiany w polityce rządu?
Głęboko w to wierzę, że ten rząd dostał czerwoną kartkę 1 czerwca. Żadna rekonstrukcja tutaj nie pomoże. […] Emocja społeczna jest jednoznaczna – Polacy ich nie chcą.





