Posłuchaj całej audycji:
W najnowszym felietonie „Kroniki Paryskiej” na antenie Radia Wnet Piotr Witt wraca do sprawy, którą określa jako jedną z największych afer gospodarczo-politycznych współczesnej Francji – sprzedaży części energetycznej koncernu Alstom amerykańskiemu General Electric. W tle: kolejne tajemnicze zgony wysokich urzędników i polityków.
Seria samobójstw
W ciągu kilku tygodni zmarli trzej oficerowie francuskiego kontrwywiadu – dwóch powiesiło się, jeden zastrzelił się przed siedzibą DGSI (francuski odpowiednik ABW). Kilka tygodni później znaleziono martwego posła Oliviera Marlexa – przewodniczącego klubu parlamentarnego Republikanów, znanego m.in. z ujawniania kulis sprzedaży Alstomu. Wszystkie zgony oficjalnie uznano za samobójstwa.




![Andrij Sadowy: Głupstwo przeciwko przyszłości. Jarosław Kaczyński: [Sadowy] to oczywisty banderowiec! Spór o pamięć i polityczną moralność w świetle oszukania polskiej firmy.](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F10%2FG4AxSMIW8AAahb5-scaled.jpeg&w=3840&q=75)