W poniedziałek, 7 lipca marszałek Sejmu Szymon Hołownia podpisał postanowienie ws. zwołania Zgromadzenia Narodowego w celu złożenia przysięgi przez nowo wybranego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – można przeczytać w komunikacie opublikowanym przez Sejm ponad tydzień temu. Do tej pory jednak postanowienie to nie zostało opublikowane w Monitorze Polskim. O sytuacji tej Łukasz Jankowski rozmawia z dziennikarzem portalu niezalezna.pl Tomaszem Grodeckim.
To postanowienie musi być publikowane w Monitorze Polskim. O tym mówi wprost prawo, a konkretnie ustawa z 20 lipca 2000 roku o ogłaszaniu aktów normatywnych i innych aktów prawnych. W art. 2 mówi ona, że ogłoszenie aktu normatywnego jest obowiązkowe. Zaś kolejny artykuł stwierdza, że akty normatywne ogłasza się niezwłocznie
– przytacza przepisy Grodecki.





![Andrij Sadowy: Głupstwo przeciwko przyszłości. Jarosław Kaczyński: [Sadowy] to oczywisty banderowiec! Spór o pamięć i polityczną moralność w świetle oszukania polskiej firmy.](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FAndrij-Sadowy-nazi-gest-.png&w=3840&q=75)