W środę Prokuratura Krajowa informowała o zatrzymaniu dwoje byłych funkcjonariuszy CBA, którym zarzucono nieprawidłowości przy korzystaniu z programu szpiegującego Pegasus. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Maciej Wąsik nie wierzy w zasadność zarzutów.
Widzę zupełnie inny powód zatrzymania. Oczywiście pretekstem jest tak zwane nadużywanie Pegasusa, a w zasadzie, jak mówi prokuratura, wyłudzenia wniosku [zgody sądu na kontrolę operacyjną – Wnet]. Czyli napisali we wniosku coś, co według prokuratora nie było do końca adekwatne do rzeczywistości. Mam zupełnie inne zdanie na ten temat. Znam tych funkcjonariuszy i wiem, że byli rzetelni i świetnie służyli państwu polskiemu. Głównym powodem tych zatrzymań jest oczywiście walka o stołki w rządzie
– mówi Wąsik.





![Andrij Sadowy: Głupstwo przeciwko przyszłości. Jarosław Kaczyński: [Sadowy] to oczywisty banderowiec! Spór o pamięć i polityczną moralność w świetle oszukania polskiej firmy.](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FAndrij-Sadowy-nazi-gest-.png&w=3840&q=75)