Dziennikarz Radia Wnet w rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim wskazuje, że Niemcy uczą się nazwiska nowego polskiego prezydenta, kalecząc jego wymowę.
Wymawiają je „Nawroki”, tak jakby w niemieckiej wikipedii nie można było przeczytać, jak brzmi prawidłowa wymowa. To jest typowo lekceważące. Ale przecież Nawrocki jest człowiekiem, który uosabia samo zło. To nie jest socjalista. To nie jest człowiek przyjazny Niemcom. To nie jest człowiek przyjazny różnym „zeitung” i tak dalej. To jest po prostu ktoś inny
– zauważa drwiąco wobec naszych zachodnich sąsiadów Jan Bogatko.





![Andrij Sadowy: Głupstwo przeciwko przyszłości. Jarosław Kaczyński: [Sadowy] to oczywisty banderowiec! Spór o pamięć i polityczną moralność w świetle oszukania polskiej firmy.](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FAndrij-Sadowy-nazi-gest-.png&w=3840&q=75)