O decyzji Krajowej Rady Sądownictwa przewodnicząca Dagmara Pawełczyk-Woicka poinformowała we wtorek w trakcie konferencji „Złudzenie niezawisłości. Sądy w państwie niepraworządnym” zorganizowanej w Warszawie w siedzibie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, we współpracy ze stowarzyszeniem Sędziowie RP, Ordo Iuris i Warszawskim Seminarium Aksjologii Administracji. Poza Hubertem Błaszczykiem wzięli w niej jeszcze udział represjonowani asesor Grzegorz Długi i sędzia Andrzej Jacko.
Hubert Błaszczyk w latach 80. ubiegłego wieku był wiceprezesem Sądu Rejonowego w Świebodzinie. Zaangażował się w działalność opozycyjną, za co został skazany na 4 lata pozbawienia wolności w sfingowanym przez komunistów procesie. O szczegółach swojej biografii mówił wcześniej na antenie Radia Wnet.
https://wnet.fm/broadcast/hubert-blaszczyk-zmierzamy-do-dyktatury-nie-mozna-milczec/




