Teraz na antenie:
Radio Wnet
Polska

Rozmowa Arkadiusza Jarzeckiego z Patronem Radia Wnet Pawłem Kwarcińskim

Inżynier Paweł Kwarciński, Patron Radia Wnet, rozmawia z Arkadiuszem Jarzeckim o emisji CO2 i sensowności rozwijania elektromobilności w Polsce.
Rozmowa Arkadiusza Jarzeckiego z Patronem Radia Wnet Pawłem Kwarcińskim

Samochód elektryczny/ fot. Adrian Grycuk CC BY-SA 3.0 pl

Paweł Kwarciński, z wykształcenia magister inżynier budownictwa, przedstawia swoje poglądy na temat rzeczywistych kwestii związanych z emisją CO2. Zauważa, że w obecnej sytuacji rozwoju energetyki elektryczne pojazdy nie przynoszą korzyści pod względem emisji, a przeciwnie – mogą przyczyniać się do jej zwiększenia.

Wskazuje na to, że w Polsce wiele energii wytwarzane jest z węgla, co komplikuje analizę korzyści ekologicznych samochodów elektrycznych.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy!

Szekspir pod gwiazdami

jbp/

Przeczytaj więcej

Kolejki do lekarzy i polityczna burza. Gursztyn: wyborcy KO zaczynają mieć kłopot
Kolejki do lekarzy i polityczna burza. Gursztyn: wyborcy KO zaczynają mieć kłopot
Referendum przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu? Michał Moskal: „Bardzo bym chciał, żeby się tak wydarzyło”
Referendum przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu? Michał Moskal: „Bardzo bym chciał, żeby się tak wydarzyło”
Posłanka KO wepchnęła się bez kolejki do szpitala. Koziński: „Złoci chłopcy Tuska wrócili”
Posłanka KO wepchnęła się bez kolejki do szpitala. Koziński: „Złoci chłopcy Tuska wrócili”