Po co nam reaktor jądrowy w Otwocku, kiedy jest w Monachium? Tak można dziś sparafrazować słynne powiedzenie Rafała Trzaskowskiego dotyczące Centralnego Portu Komunikacyjnego. Kiedyś prezydent Warszawy twierdził, że nie ma sensu budować hubu przesiadkowego pod Warszawą skoro powstaje taki w Berlinie.
Maria STOP
Teraz, jeśli rząd nie poradzi sobie z kryzysem wokół reaktora Maria, to radiofarmaceutyki wykorzystywane w leczeniu nowotworów być może będziemy sprowadzać z niemieckiego reaktora, który położony jest niedaleko stolicy Bawarii.
Nasz Polski reaktor badawczy Maria został wyłączony, chociaż zarabiał około 200 milionów złotych rocznie mówi senator PiS Grzegorz Czelej. Szkoda, że kiedy rządził PiS to nic nie zrobiono z rażąco niskimi płacami dla wysoko wykwalifikowanych pracowników i nie zrobiono nic, aby ustabilizować sytuację finansową Instytutu, który był uzależniony od rządowych grantów. Ale teraz jest o wiele gorzej.
![Po co nam reaktor badawczy w Otwocku, kiedy jest w Monachium? [FELIETON]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F11%2FJarzecki-studio-2024.11.jpg&w=1920&q=75)



