Teraz na antenie:
Radio Wnet
Człowiek

Bogna Białecka: pracując z nastolatkami chorymi na depresję, uczmy ich, by nie definiowali siebie przez pryzmat choroby

Warto unikać etykiet, które tylko ściągają w dół - mówi psycholog, autorka książki "Depresja nastolatka".
Bogna Białecka: pracując z nastolatkami chorymi na depresję, uczmy ich, by nie definiowali siebie przez pryzmat choroby

Źródło: John Hain / Pixabay.com

Jak się popatrzy  na badania, które były przeprowadzone na ten temat, że rodzic może mieć o wiele większą rolę, bo może zadbać o dużo drobiazgów z życia swojego dziecka, które będą powodowały, że ono będzie się czuło lepiej. I tu nie chodzi by najmniej o mówieniu dziecku, no weź się w garść, będzie lepiej, tylko o takie bardzo konkretne działania

mówi Bogna Białecka w rozmowie z Arkadiuszem Jarzeckim. Uwypukla szkodliwy wpływ nadmiernego korzystania z mediów społecznościowych i wskazuje, że farmakoterapia nie jest najlepszą metodą leczenia depresji u młodzieży.

https://wnet.fm/2024/12/03/grzegorz-maksel-trzeba-postawic-tame-promowaniu-patologii-przez-mainstreamowe-media/

Szekspir pod gwiazdami

Przeczytaj więcej

„Miasto nie powinno zarabiać na wolontariacie”. Osiedle Jazdów walczy o przetrwanie
„Miasto nie powinno zarabiać na wolontariacie”. Osiedle Jazdów walczy o przetrwanie
„Męczennik” Chamenei, chaos Bliskiego Wschodu, upadek mitu potęgi USA? Felieton na zimno Tomasza Wybranowskiego
„Męczennik” Chamenei, chaos Bliskiego Wschodu, upadek mitu potęgi USA? Felieton na zimno Tomasza Wybranowskiego
Niepełnosprawność to nie koszt. „Największą barierą wciąż jest system – i nasze myślenie”
Niepełnosprawność to nie koszt. „Największą barierą wciąż jest system – i nasze myślenie”