Na antenie Radia Wnet wicemarszałek sejmu i poseł Konfederacji Krzysztof Bosak ostro skrytykował odtajnienie przez Mariusza Błaszczaka planów obrony, przygotowywanych przez poprzedni rząd Platformy Obywatelskiej.
Według rozmów z oficerami, które miałem, nie ujawnia się dokumentów sztabowych. W szczególności nie widzę nic sensownego w ujawnieniu jakiegoś wyrywka szerszych dokumentów, bez opracowania historycznego, bez całego kontekstu, bez nakreślenia całego planu. Rozumiem, że została po prostu w propagandowych celach w trakcie kampanii wyborczej podana jedna wyrywkowa informacja. Jak twierdzą generałowie, pewien kolejny etap operacji obronnej. Uważam, że prowadziło to do manipulacji społeczeństwem. Było to działanie antypaństwowe
– stwierdził Bosak.





