Teraz na antenie:
Radio Wnet
Polska

Marek Budzisz: przez ostatnie 30 lat Niemcy były głównym partnerem USA w obszarze bezpieczeństwa. To się skończyło

Jeżeli USA ograniczą swoją obecność w Europie to my i tak nie mamy się czego obawiać; redukcje nastąpią przede wszystkim w państwach zachodnioeuropejskich - mówi ekspert.
Marek Budzisz: przez ostatnie 30 lat Niemcy były głównym partnerem USA w obszarze bezpieczeństwa. To się skończyło

Marek Budzisz / Fot. Konrad Tomaszewski, Radio Wnet

Polityka wobec Grenlandii, Kanady i Panamy jest elementem obwarowania Stanów Zjednoczonych. Mogą nam się nie podobać metody, może nam się nie podobać język i działania Waszyngtonu, obecnej administracji, ale  cel strategiczny tu jest bardzo czytelny. Oni budują, nazwijmy to, twierdzę Amerykę, czy przynajmniej dążą do tego

Wysłuchaj całej rozmowy już teraz!

https://wnet.fm/2025/03/24/gen-boguslaw-samol-europa-powinna-przekonywac-amerykanow-by-utrzymali-obecnosc-operacyjna-na-kontynencie/

Szekspir pod gwiazdami

Przeczytaj więcej

Prokurator Opitek: Projekt ustawy o biegłych sądowych to wizja gąszczu instytucjonalnego i proceduralnego
Prokurator Opitek: Projekt ustawy o biegłych sądowych to wizja gąszczu instytucjonalnego i proceduralnego
Kolejki do lekarzy i polityczna burza. Gursztyn: wyborcy KO zaczynają mieć kłopot
Kolejki do lekarzy i polityczna burza. Gursztyn: wyborcy KO zaczynają mieć kłopot
Referendum przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu? Michał Moskal: „Bardzo bym chciał, żeby się tak wydarzyło”
Referendum przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu? Michał Moskal: „Bardzo bym chciał, żeby się tak wydarzyło”