https://open.spotify.com/episode/6JZrNf7SKHjSVs72cm69ol?si=09d94fe7ed9e4387
Arkady Rzegocki od kilku miesięcy pełnił urząd ambasadora RP w Irlandii. 25 października złożył listy uwierzytelniające prezydentowi Irlandii Michaelowi Higginsowi. Okazuje się jednak, że minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski chce odwołać Arkadego Rzegockiego. Nie zgadza się na to prezydent Andrzej Duda.
W rozmowie z Izą Smolarek i Alexem Sławińskim ambasador Arkady Rzegocki wyraził opinię, że „czuł się zaszczycony, wykonujac swoją misję”.
Pytany o swoje plany, w przypadku sfinalizowania odwołania, ambasador zadeklarował, że „z całą pewnością będzie się dalej zajmował dyplomacją”.



