Manuela Schwesig, przewodnicząca niemieckiej Rady Federalnej i premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego, planuje podróż do Polski na zaproszenie marszałek Senatu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej pod koniec lutego. Schwesig wyraziła zadowolenie z proeuropejskiego rządu w Polsce i zaznaczyła, że rząd PiS podsycało nastroje przeciwko Niemcom i UE z powodów partyjno-politycznych.
Szefowa Bundesratu Manuela Schwesig odwiedzi Polskę#PAPInformacjehttps://t.co/VLiTn8icIe
— PAP (@PAPinformacje) January 5, 2024



