Premier Mateusz Morawiecki w wystąpieniu kończącym kadencję jego rządu, a zarazem rozpoczynającym misję stworzenia nowego podkreślił, że on i jego ministrowie poważnie podchodzili do realizacji własnych obietnic w rozmaitych obszarach
Wspólnym mianownikiem tych ośmiu lat rządów była wiarygodność realizacji naszych zapowiedzi. Chcę podziękować panu prezydentowi za złożone oświadczenie i desygnowanie na funkcję Prezesa Rady Ministrów.
Dołożyliśmy cegiełkę do poprawy struktury państwa, szczególnie finansów publicznych, ale także niezwykle ważnym osiągnięciem jest dbałość o prowadzenie polityki zrównoważonego rozwoju w całej Polsce.
Polityka bezpieczeństwa naszych granic, wyrównywanie szans na polskiej wsi, prowadzenie aktywnej polityki kulturalnej i ciągłego rozwoju jakościowego w całej Polsce lokalnej – to są nasze zobowiązania, które realizujemy.




