Stanisław Szwed stwierdza, że zdajemy egzamin z człowieczeństwa. Pierwszy etap pomocy uchodźcom przebiega dobrze. Zdecydowana większość Ukraińców woli zostać w Polsce, zamiast wyjeżdżać dalej.
📻 Wiceminister @Stanislaw_Szwed w programie #PoranekWNET w @RadioWNET: Już ponad 2 mln uchodźców, którzy przekroczyli granicę, część pojechała dalej, ale zdecydowana większość jest w naszym kraju. To jest olbrzymie wyzwanie dla nas, ale myślę, że zdajemy egzamin z empatii.
— Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (@MRiPS_GOV_PL) March 18, 2022
Nasz gość przyznaje, że istnieje problem z zaangażowaniem naszych zachodnich partnerów do przyjmowania uchodźców.




![Andrij Sadowy: Głupstwo przeciwko przyszłości. Jarosław Kaczyński: [Sadowy] to oczywisty banderowiec! Spór o pamięć i polityczną moralność w świetle oszukania polskiej firmy.](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F10%2FG4AxSMIW8AAahb5-scaled.jpeg&w=3840&q=75)
