Sławomir Wróbel informuje, że rezydencja Olega Deripaski została zajęta przez anarchistów. Żądają oni, aby ta posiadłość, podobnie jak inne, należące do rosyjskich oligarchów, zostały przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy. Jak wyjaśnia Wróbel,
Szacuje się że od 2016 roku rosyjscy oligarchowie wykupili nieruchomości za ponad półtorej miliarda funtów. To są nieruchomości w najbardziej ekskluzywnych miejscach […].
Rząd JKM stara się pozbawić ich tych posiadłości. Jak zauważa współpracownik TVP Polonia, wiele rosyjskich interesów w Londynie nie jest zarejestrowanych na prawdziwych właścicieli.





