Teraz na antenie:
Radio Wnet
Człowiek

Maria Kurowska: najlepszy sposób walki z Covid-19 przyjęła Szwecja. Nie trzeba zamykać gospodarki

Posłanka Solidarnej Polski wypowiada się m.in na temat bieżącej sytuacji pandemicznej i skuteczności różnych metod walki z Covid-19.

Maria Kurowska wypowiada się na temat bieżącej sytuacji pandemicznej – uważa, że strategia walki z wirusem powinna być oparta przede wszystkim o jej leczenie.

Rząd powinien walczyć z pandemią poprzez leczenie choroby. Tam gdzie się leczy covida – jak w Indiach – tam ilość zgonów jest bardzo niska.

Czytaj także: Jerzy Karwelis: ostrzeżenia osób sceptycznych wobec szczepień sprawdziły się

Szekspir pod gwiazdami

Gość „Poranka Wnet” uważa, że wprowadzanie daleko idących, przymusowych rozwiązań nie przysłuży się walce z pandemią i jeszcze bardziej podzieli społeczeństwo.

Pokazuje to, że przez przymus szczepień i testów przyniesie jeszcze jeden podział i to bardzo niebezpieczny, bo chodzi o zdrowie.

Posłanka dodaje, że niezaszczepieni, wbrew opinii głównego nurtu, również przechodzą zakażenie łagodnie. Sądzi, iż najbardziej praktyczny sposób walki z wirusem obrała Skandynawia.

Szekspir pod gwiazdami

Najlepszy sposób to taki, jaki przyjęła Szwecja – trzeba tą chorobę przechorować i nie zamykać gospodarki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

P.K.

Przeczytaj więcej

„Miasto nie powinno zarabiać na wolontariacie”. Osiedle Jazdów walczy o przetrwanie
„Miasto nie powinno zarabiać na wolontariacie”. Osiedle Jazdów walczy o przetrwanie
„Męczennik” Chamenei, chaos Bliskiego Wschodu, upadek mitu potęgi USA? Felieton na zimno Tomasza Wybranowskiego
„Męczennik” Chamenei, chaos Bliskiego Wschodu, upadek mitu potęgi USA? Felieton na zimno Tomasza Wybranowskiego
Niepełnosprawność to nie koszt. „Największą barierą wciąż jest system – i nasze myślenie”
Niepełnosprawność to nie koszt. „Największą barierą wciąż jest system – i nasze myślenie”