W porannej audycji Paweł Bobołowicz opowiada o sytuacji na Białorusi, gdzie w czwartek w telewizji ONT wyemitowano wywiad z Ramanem Protasiewiczem:
W Mińsku reżimowa telewizja ONT wyemitowała tzw. wywiad z niezależnym białoruskim dziennikarzem Ramanem Pratasiewiczem. Oficjalnie Białoruś twierdzi, że dziennikarz dobrowolnie zgodził się na ten wywiad – komentuje dziennikarz – zaznacza Paweł Bobołowicz.
Rozmówca Łukasza Jankowskiego opisuje jak przebiegał wywiad ONT z Ramanem Pratasiewiczem. Jak wskazuje Paweł Bobołowicz, w czasie rozmowy młody dziennikarz miał ślady pobicia, lecz mówił, że czuje się dobrze:
W czasie wywiadu Pratasiewicz mówi, że czuje się dobrze, trochę słabo, ale nie wpływa to na rozmowę. Zgadza się na tę rozmowę aby poprawić swoje błędy. Mówi, że w pełni przyznaje się do winy na podstawie art. 342. Chodzi o organizowanie akcji masowych, które rażąco naruszają porządek publiczny.




