W nowej audycji „Studio Dublin” Bogdan Feręc przybliża słuchaczom m.in. kwestie związane z bieżącą sytuacją epidemiczną w Republice Irlandii. Współtwórca „Studia 37” odnosi się do niedawnej decyzji wicepremiera Republiki Irlandzkiej, który planuje zniesienie większości obostrzeń epidemicznych do sierpnia:
Należy zacząć od tego, że irlandzki wicepremier, Leo Varadkar, lubi mówić o rzeczach dobrych. Unika natomiast informowania o sprawach, które można uznać za niepokojące – to pozostawia premierowi, który reprezentuje inną opcję polityczną.
Rozmówca Tomasza Wybranowskiego opowiada o planowanym na sierpień przez Leo Varadkara uwalnianiu gospodarki. Jak zaznacza dziennikarz możliwe, że już w połowie sierpnia Irlandczycy będą mogli na powrót cieszyć się m.in. spotkaniami w restauracjach i pubach:
Premier spodziewa się, że w sierpniu uwolniona zostanie gospodarka. Oznacza to, że być może będziemy mogli swobodnie chodzić do sklepu, a nawet do restauracji i pubów na świeżym powietrzu – podkreśla dziennikarz.



