Od 12 kwietnia rusza nowy harmonogram szczepień przeciwko Covid-19, tzw. etap szczepień populacyjnych. Jak poinformował dziś podczas konferencji prasowej szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk:
Uruchomiliśmy dodatkowe pół miliona miejsc na kwiecień. Chcemy, żeby do końca kwietnia wszystkie osoby powyżej 60. roku życia zostały zaszczepione – mówił dziś pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.
W trakcie swojego przemówienia pełnomocnik rządu tłumaczył też czwartkowe zamieszanie w zw. z rejestracją 40-latków na szczepienia. Szef KPRM wyraził swoje ubolewanie nad sytuacją i przeprosił za związane z nią komplikacje:
Jeszcze raz przepraszam wszystkich, którzy byli narażeni na kłopoty przez zamieszanie z rejestracją na szczepienia. Rejestracja została wznowiona, wszystkie kanały działają – podkreślił Dworczyk.



