Teraz na antenie:
Radio Wnet
Człowiek

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia rozważa zastąpienie Narodowego Programu Szczepień tzw. zapisami populacyjnymi

Coraz bardziej skłaniamy się ku temu, by zrezygnować z zapisów Narodowego Programu szczepień o I,II i III etapie - oznajmił DPG szef KPRM, Michał Dworczyk.
Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia rozważa zastąpienie Narodowego Programu Szczepień tzw. zapisami populacyjnymi

Fot. CC0, Pixabay

W piątkowej rozmowie dla „Dziennika Gazety Prawnej” Michał Dworczyk poinformował o rządowych planach odchodzenia od koncepcji Narodowego Programu Szczepień. Program może być zastąpiony tzw. zapisami populacyjnymi, które obejmowałyby jedną grupę osób dziennie:

Coraz bardziej skłaniamy się ku temu, by zrezygnować z zapisów Narodowego Programu szczepień o I,II i III etapie. Po zakończeniu I etapu, najprawdopodobniej w maju, rozważamy uruchomienie rejestracji dla wszystkich zainteresowanych szczepieniem – powiedział szef KPRM.

Na pytanie czy chętni do szczepień powinni przygotować się na jakieś zmiany, Michał Dworczyk podkreślił, że póki co analizowanych jest kilka opcji. Jednym z branych pod uwagę rozwiązań, są tzw. zapisy populacyjne, które szef Kancelarii Premiera opisał następująco:

Codziennie dla jednej grupy: np. 59-latkowie w poniedziałek, 58-latkowie we wtorek itd. Po trzech tygodniach doszlibyśmy do 40-latków. Oczywiście wcześniejsze roczniki nadal mogłyby się zapisywać, ale każdy przez jeden dzień miałby swoje okienko.

Szekspir pod gwiazdami

Michał Dworczyk poinformował, że jeżeli rząd zdecyduje się na powyższy wariant, zapisy populacyjne mają szansę ruszyć już w połowie kwietnia. Na chwilę obecną dwie dawki szczepionki na Covid-19 otrzymało 1,85 mln Polaków.

N.N.

Źródło: KPRM

Przeczytaj więcej

„Miasto nie powinno zarabiać na wolontariacie”. Osiedle Jazdów walczy o przetrwanie
„Miasto nie powinno zarabiać na wolontariacie”. Osiedle Jazdów walczy o przetrwanie
„Męczennik” Chamenei, chaos Bliskiego Wschodu, upadek mitu potęgi USA? Felieton na zimno Tomasza Wybranowskiego
„Męczennik” Chamenei, chaos Bliskiego Wschodu, upadek mitu potęgi USA? Felieton na zimno Tomasza Wybranowskiego
Niepełnosprawność to nie koszt. „Największą barierą wciąż jest system – i nasze myślenie”
Niepełnosprawność to nie koszt. „Największą barierą wciąż jest system – i nasze myślenie”