Profesor Witold Modzelewski mówił na antenie Radia WNET o szkodliwych skutkach obostrzeń. Odwołał się do ostatniego raportu, jaki sporządzili naukowcy w Wielkiej Brytanii.
Jest raport brytyjskich naukowców (…), który mówi, że obostrzenia, co zawsze mówiłem, nie mają głębszego sensu z punktu widzenia zasadniczego celu. Specjaliści powiedzieli, że w państwach, w których stosuje się obostrzenia skutek jest taki sam – wskazywał.
Podkreślił, że nie ma dowodów na to, że obostrzenia przyczyniają się do zmniejszenia zasięgu pandemii.





