Marek Sawicki odniósł się do kwestii publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Jak zaznaczył Polskie Stronnictwo Ludowe zgłaszało możliwe rozwiązania.
Swoją opinię o tej sytuacji, wyraziliśmy juz w październiku. Wskazaliśmy na możliwość rozpisania referendum w tej sprawie lub wpisanie kompromisu aborcyjnego do Konstytucji.
.@SawickiMarek w #PoranekWNET o wyroku #TK: jesteśmy gotowi do dyskusji. Ona powinna odbyć się w Sejmie, a nie w TK. #RadioWNET
— RadioWnet (@RadioWNET) January 28, 2021





