Irena Lasota mówi o przyszłości Nord Stream 2 i planach Stanów Zjednoczonych wobec tej inwestycji.
Stany Zjednoczone uświadomiły sobie, że nie chcą tak silnego uzależnienia UE od Rosji. Budują w Niemczech dwa gazoporty do importu skroplonego gazu LNG, by zrównoważyć Nord Stream 2.
Jak dodaje rozmówczyni Magdalena Uchaniuk:
Nord Stream 2 może nie być kontynuowany, również w przypadku porażki wyborczej Trumpa.





