Rzecznik ZUS, Paweł Żebrowski wskazuje, że zwolnienie z obowiązku płacenia składek na ZUS skończyło się 30 czerwca i obecnie nie można już wnioskować o tę ulgę. Dodaje, że program ten cieszył się dużym zainteresowaniem:
Umorzyliśmy składki na kwotę ponad 11 mld złotych, w tym 4 mld zł za marzec, ponad 3,5 mld zł za kwiecień i około 3,7 mld zł za maj. Zwolnieniem zostało objętych około 6,5 mln osób ubezpieczonych. Te liczby mogą robić wrażenie.
Na pytanie redaktora Łukasza Jankowskiego o wydłużenie lub trwałe zmodyfikowanie płatności składek do ZUS, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oznajmia, że jeśli będzie wola rządu, aby dokonać takich zmian, zakład jest gotowy do zastosowania się do zaleceń.






